Publiczna Szkoła Podstawowa w Kozłowicach

„Szkoła wyjaśnia nam, że życie może być nudne jak szary papier
albo głębokie jak ocean i wysokie jak niebo.
Wybór należy do nas”.

1 września 1964 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowego budynku szkolnego w Kozłowicach. Nasza szkoła od ponad 50 lat pracą nauczycieli, dyrektorów i pracowników obsługi realizuje swoje ustawowe zadanie, jakim jest kształcenie i wychowanie dzieci oraz młodzieży. Bardzo staramy się, aby kojarzyła się uczniom nie tylko z nużącą nauką, obowiązkami i bezwarunkowym przestrzeganiem regulaminu.

Proces kształcenia i wychowania urozmaicany jest licznymi wycieczkami, które pozwalają poznać dorobek kulturalny naszego kraju i mile zapisać się w pamięci uczniów. Dbamy również o to, by podniośle obchodzić państwowe rocznice, świąteczne tradycje i popularne obyczaje (nie tylko rodzime), angażując do przygotowań całą szkolną brać.

Rozwój zdolności i zainteresowań uczniów umożliwiają realizowane przez szkołę projekty (niosące ze sobą m. in. wyjazdy i nowoczesny sprzęt), organizowane konkursy (plastyczne, recytatorskie, przedmiotowe), festiwale piosenki i przeglądy teatralne, zawody sportowe, dzięki którym dzieci odnoszą swoje pierwsze życiowe sukcesy i chlubnie zapisują się w historię szkoły.

Wspieramy działalność Samorządu Uczniowskiego, sprzyjając rozwijaniu inicjatywy uczniów, ich kreatywności w kultywowaniu tradycji szkolnych oraz kulturowych, integracji uczniów, współpracy z nauczycielami i środowiskiem lokalnym. Respektując uprawnienia SU, uczymy podopiecznych cenić i szanować zasady demokracji, dbać o przestrzeganie praw ucznia.

Realizowane w szkole dodatkowe zajęcia ułatwiają możliwie najpełniejszy rozwój wszystkim naszym podopiecznym. Stwarzamy warunki do harmonijnego rozwoju psychofizycznego także poprzez aktywne działania prozdrowotne. Spotkania ze znanymi osobami i aktywny udział w ogólnopolskich zbiórkach i akcjach skutecznie wzbudzają zainteresowanie otoczeniem i uwrażliwiają na potrzeby innych.

Mamy nadzieję, że pokolenia opuszczające mury naszej szkoły są świadome konieczności zdobywania wiedzy, rozumieją wartość uczenia się oraz odczuwają radość z realizowania własnych pasji i samorozwoju.

Szanowny Użytkowniku!

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.